SOLVENT İÇERMEYEN

EN SAĞLIKLI

KAPLAMA YÖNTEMİ

MDF Toz Boya Nedir?

Powcoat’un kendi uygulama teknolojisi ile geliştirilen MDF Toz Boya, düşük ısıda kürlenen ve ahşap esaslı yüzeylere uygulanabilen bir çeşit kuru katı boyadır. İnsan sağlığına saygılı bir ürün olan MDF Toz Boya solvent, cıva, kurşun gibi zararlı bileşenler içermez.

Antibakteriyel ve antialerjik yapısıyla hem güvenli hem de hijyenik bir kullanıcı deneyimi sunar. %100 çevreci bir ürün olan MDF Toz Boya, kimyasal salınım yapmaz. Renklendirme kabininde kalan boyalar, pratik bir şekilde süpürülüp tekrar kullanılabildiği için atık çıkarmaz. Sıvı boyaya kıyasla çok daha ekonomik bir performans sunar.

Dayanıklı yapısı sayesinde paketleme sürecinde işletmelerin maliyetini düşüren MDF Toz Boya çabuk kuruduğu için zamandan, metrekare başına düşük birim maliyetiyle bütçeden tasarruf sağlar.

MDF Toz Boya Ürün Grupları
KOKUSUZ

Yapısında solvent gibi koku salınımı yapan bileşenlere yer vermeyen Powcoat MDF Toz Boya, kullanıcıları günlerce camları açık tutarak odayı havalandırma zahmetinden kurtarıyor. Kokusuz olma avantajıyla depolama sürecinde de firma çalışanları için daha konforlu bir deneyim vadediyor.

NEME DAYANIKLI

Powcoat MDF Toz Boya, standart boyaların aksine neme dayanıklı bir yapıya sahip. Bu sayede hem depoda bekleme sürecinde hem de kullanım esnasında neme bağlı olarak oluşabilecek hasara izin vermiyor, mobilyaların şık görüntüsünün korunmasına imkan tanıyor.

SAĞLIKLI ÜRÜN

Antibakteriyel ve antialerjik bir karaktere sahip olan Powcoat MDF Toz Boya, kimyasal salınıma sebep olmadığı için sağlık dostu bir çözüm sunuyor. Hassas tene sahip olan bebekler ve hamileler bile Powcoat MDF Toz Boya ile renklendirilen ürünlere gönül rahatlığıyla temas edebiliyor.

HG,PG İÇERMEZ

Kurşun, cıva gibi sağlığı ve çevreyi tehdit eden maddeler içermeyen Powcoat MDF Toz Boya, %100 çevre ve sağlık dostu bir süreç sunuyor.

MEKANİK DAYANIKLILIK

Powcoat MDF Toz Boya, çizilmeye karşı dirençli bir boya olduğu için sizi paketleme konusunda ekstra maliyetten kurtarıyor. Hem taşıma hem de paketleme sürecini daha ekonomik çözümlerle yönetebilmenize imkan tanıyor.

ANTİBAKTERİYEL ANTİALERJİK

Tamamen kokusuz, antialerjik ve antibakteriyel bir boya olan Powcoat MDF Toz Boya, kullanıcılarınıza da sağlıklı ve keyifli bir deneyim vadediyor. Hassas cilde sahip olan bebekler ve hamileler de Powcoat Mat MDF Toz Boya ile üretilen mobilyaları güvenle kullanabilir.

DAYANIKLI ÜRÜN

Deformasyona karşı son derece dirençli bir yapıya sahip olan Powcoat MDF Toz Boya, paketleme ve taşıma sürecinde size daha ekonomik çözümler sunuyor. Sıvı boyada solvent uçtuğu için bir süre sonra sararma ve solma meydana gelse de Powcoat Toz Boya ürünlerdeki şık görüntünün çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

KOLAY TEMİZLENEBİLİR

Sıvı boyada boya tabancasında ve boya kabinlerinde tiner ve aseton gibi sağlığa zararlı ürünlerle temizlik yapmanız gerekirken Powcoat MDF Toz Boya kullandığınızda renk değişimi yapmak için pratik bir şekilde kabindeki toz boyaları süpürmeniz yeterli oluyor.

Elektrik yüklü toz boya tanecikleri Powcoat’un kendine has uygulama süreci ile iletken bir karaktere sahip olmayan MDF’ye tutunur.

UYGULAMA SÜRECİ

Powcoat MDF Toz Boya Uygulama Teknolojisi

“Powcoat MDF Toz Boya Uygulama Tesisi’nde ürünleriniz otomatik boyama robotları ile renklendirilir ve IR fırın ünitesinde fırınlanarak dakikalar içerisinde paketlemeye hazır hale getirilir.Geliştirilen IR fırın sistemi ve düşük kürlenen boya sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz.Ürünlerinizi çevreci, sağlık dostu ve kaliteli toz boyalarla renklendirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!

İletişim Formu

Kuruma bekleme süresi olmadan 4 mevsim çalışabilme

Bir tesisle; kapı, kapak ve modüler mobilya boyayabilme

Boya geri kazanım avantajı (sıfır atık)

Yüksek yatırım maliyeti olmaksızın tesis yatırımı yapabilme avantajı