Presscoat Nedir?

Presscoat, yeni ve radikal bir kaplama yöntemi olarak geliştirilmiştir. Geleneksel toz kaplama teknolojisinden farklı olarak, Presscoat toz kaplamayı yüksek hızlarda ve düşük sıcaklıklarda sertleştirmek için toz katmanını sıcak bir presle mühürlenir, bu döngüyü kısa sürede sağlar ve tam bir süreklilik oluşturur.

Basit

Presscoat basit ve düşük basınçlı bir işlem sürecine sahiptir.

Hızlı

130°C – 150°C’de hızlı bir şekilde düşük sıcaklıkta işlem yapılır. Kürleme 1 dakikadan kısa sürede tamamlanır.

Verimli

Press süreci adımları azaltır; daha az paketleme, nakliye ve bitirme işlemleri sunar.

Kalite

İyi esneklik sağlar. Çizilmeye ve kimyasala direnç gösterir, temizlemesi kolaydır.

Tasarım Esnekliği

MDF ve Suntadan gerçek ahşaba kadar geniş bir yüzey türü yelpazesine sahiptir.

Daha Yeşil

Solvent veya su bazlı kaplamalardan daha sağlıklı ve daha çevre dostudur. 5 kata kadar daha düşük Karbon gıda izi çıkarır.

Presscoat ile geniş bir renk yelpazesiyle farklı yüzey olanakları sağlayabilir, benzeri görülmemiş bir tasarım özgürlüğü sunabilirsiniz.

Yeni dekoratif alanları açmak için Presscoat bir dizi yeni olanaklar sunar. Bitmiş ürünleri 3D efektler ve çok çeşitli parlaklık seviyeleri ile farklılaştırma fırsatı yaratır.

Pürüzsüz bir yüzey, ölü mat, yüksek parlaklık veya diğer özel efektler arıyorsanız, bunları Presscoat teknolojisi ile kolayca sağlayabilirsiniz. Ahşap doku ve deri görünümü gibi; kağıt ve kompozit endüstrilerine özgü özel dekorların tümü Presscoat teknolojisi kapsamında mümkündür.

Bize Ulaşın

Siz de Powcoat MDF Toz Boya Uygulama Tesisi'nin sunduğu ayrıcalıklardan faydalanarak ürünlerinizi çevreci, sağlık dostu ve kaliteli toz boyalarla renklendirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!

BİZE ULAŞIN