Panel

Bir araya getirildiğinde evlerde ve ofislerde kullanılan mobilyaları oluşturan paneller, yaşam ve çalışma alanlarının konforlu ve sağlıklı bir şekilde dekore edilmesi için son derece önemli.

Kontrplak panelleri, MDF panelleri, sunta panelleri, alçıpan ve betopan gibi malzemelerde kullanılan boyaların sağlık ve çevre dostu olması son kullanıcı açısından çok büyük bir öneme sahip.

Panellerde kimyasal reaksiyona ve alerjiye neden olabilen, gıdayla temasa uygun olmayan boyalar kullanıldığında yaşam alanımız olan odalarda, mutfaklarda, ofislerde rahatsız edici kokular ortaya çıkabiliyor ve ortam uzun süreler boyunca havalandırılsa dahi bu koku kolay kolay ortadan kalkmayabiliyor.

Kokusuz yapısıyla sağlık dostu ve şık yüzey renklendirme çözümleri sunuyor.

Powcoat MDF Toz Boya; tam da bu noktada solvent içermeyen, kokusuz yapısıyla sağlık dostu ve şık yüzey renklendirme çözümleri sunuyor.

Powcoat MDF Toz Boya ile renklendirilen paneller, kullanılan boyanın antialerjik ve antibakteriyel karakteri sayesinde hijyenik bir deneyim vadediyor. Yediden yetmişe tüm kullanıcıların güvenle temas edebildiği paneller, solvent gibi uçucu maddeler içermediği için yaşam boyu kimyasal reaksiyona neden olmuyor.

Uygulama Tesisi

Powcoat’un son teknolojiyle donatılan MDF Toz Boya Uygulama Tesisi’nde söz konusu paneller ilk etapta toz astar işleminden geçiriliyor ve daha sonra otomatik boyama robotları tarafından son kat toz kaplama uygulamasıyla istenilen renklerde ve yüzey yapısında özenle renklendiriliyor. IR fırın ünitesinde fırınlanan paneller, sonrasında dolap, komodin, masa, konsol, sehpa, TV ünitesi gibi ürünlerde kullanılmak üzere kesim ve montaj işlemlerine hazır hale geliyor.
Panel sektöründe hem iç cephe hem de dış cephe uygulama avantajı sunan Powcoat MDF Toz Boya, yaşam alanlarımızı renklendirirken çevreye ve insana saygılı bir yaklaşım sunuyor. Maliyet avantajlarının yanında ral renk ve özel metalik ürünleri sayesinde mimari uygulamalarda tasarım gücü oluşturarak sektörün ihtiyacı olan standart renk konforunu da sağlıyor.

Bize Ulaşın

Siz de Powcoat MDF Toz Boya Uygulama Tesisi'nin sunduğu ayrıcalıklardan faydalanarak ürünlerinizi çevreci, sağlık dostu ve kaliteli toz boyalarla renklendirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!

BİZE ULAŞIN